The 5-Second Trick For doğal taşlar

“Gerçekliğin taşı” olarak bilinen Amazonit’in kişinin kendi gerçekliğini ifade etmesini desteklerken denge ve şans getirdiğine, ruha sakinlik verdiğine inanılır.

Yaratıcılığı arttırır. Eğer bu tarzda yaratıcılık gerektiren bir şeyler üzerinde çalışıyorsanız, çalışma odanızda ametist taşı bulundurarak performansınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Doğada kendiliğinden bulunan ve insan eli değmeden elde edilen değerli taşların her birinin bir hikâyesi var. Değerli taş ve kristallerin iyileştirici enerjileri vardır. Doğum haritasında her burcun özel bir taşı olur.

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere advertımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Doğal taş oluşumu milyonlarca yıl öncesinde olmuştur. Basınç ve ısının etkisiyle oluşan doğal taşlar, tarihte bilinen en eski yapı malzemeleri olma özelliğini de taşımaktadır. Doğal taş oluşumu metamorfizma olarak açıklanır. Mineraller genellikle birbirlerinin altında hareket eder ve tektonik plakalar tarafından büyük basınç ve ısı altında bir araya gelir.

Örneğin rodonit ve mat kaplan gözü taşları, tespih modellerine yakışır. Renkli akikler ise kolye ve bileklikler için daha uygun bir seçimdir. Prestij Boncuk, satışa sunduğu doğal taşları toplu olarak pazarlamakta ve hem daha uygun fiyatlar sağlamakta ve hem de sizi mağaza mağaza dolaşma derdinden kurtarmaktadır. 

Doğal taşlar denilince akla gelen ilk taşlardan biri olan Aytaşı, geçmişte özellikle Romalılar tarafından yoğun olarak kullanılmıştır. ‘Toprak Ana Taşı’ veya ‘Moon Stone’ olarak da bilinir. Genellikle beyaz olarak bulunan Aytaşı, turuncu ve mavi renkte yansımalar içerir. Orta doğuda kadınlar tarafından dişil bir taş olduğuna inanıldığından kadın hormanlarını dengeleme ve doğurganlığı arttırma gibi etkileri için kullanılmıştır.

Teninize temas eden süksinik asit saniyeler içerisinde salgılanmaya başlar bu salgı sizleri gevşetecek ağrı ve sızınızı kesecektir. Şifa veren doğal taşlar arasından kehribar taşı oldukça popülerdir.

Kişinin kendi potansiyelini fark etmesini sağlayarak fikirlerinin akışını teşvik eder. Bu taşın bulunduğu ortamdaki kişiyi tehlikelere karşı koruyacağına da inanılır. Photo voltaic pleksus ve sakral çakrayla uyumlanır. Pirit taşı, Aslan burcunun taşıdır. Fakat dileyen herkes bu taşı kullanabilir.

Daha büyük bir doğal taşın yanında 24 saat bekleterek doğal taş temizliğini sağlayabilirsiniz.

Zihnin ve ifadenin uyumlamasını böylece kişinin kendini olduğu gibi ifade etmesini destekleyen Lapis Lazuli, aynı zamanda sezgileri güçlendirir ve kişinin kendini keşif yolculuğunda rehberlik eder. 

Sitrin taşı, bulunduğu ortama neşe ve sıcaklık getiren güçlü bir enerjisi vardır. Duygusal olarak zorlu anlarda avuç içerisinde sitrin taşını tutmak sakinleşmeyi sağlar. Bu taşla bağlantı kurulduğu zaman hayatın her alanında şans ve pozitif enerji kaynağı olur.

Kehribar (Amber) Taşının Anlamı : Kehribar taşının bilinen faydası doğal ağrı kesici olmasıdır. Sizlere doğal taşların anlamından da bahsettik. İsimleri ve doğal taşlar özellikleri konusunda oldukça detay vermeye çalıştık. Her taşın ismi ve anlamı farklıdır. Kehribar diğer advertisementı "Amber " diz, bel, ve sırt rahatsızlıklarına fayda sağlar. Ruhsal sağlığı korur. Sizlere bu bloğumuz da doğal taşların isimlerinden çeşitlerinden bahsetmek istedik.

Kaplan gözü bereket getirmesini sağlarken, ay taşı ise huzursuzluğun ortadan kalkmasına propertyımcı oluyor. Bu taşların yanı sıra yengeç burcunun diğer doğal taşlarını da kullanması enerjisinin artmasına ve dengelenmesine propertyımcı olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *